کانون شهروندی زنان: مهدیه گلرو را سریع و بی قید و شرط آزاد کنید

Posted: October 29, 2014 in Uncategorized

ادوارنیوز: کانون شهروندی زنان با صدور بیانیه نسبت به بازداشت مهدیه گلرو اعتراض کرد. مهدیه گلرو از اعضای کانون شهروندی زنان که تصویرش در تجمع اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی در رسانه‌ها منعکس شده بود، صبح روز یک‌شنبه ۴ آبان در خانه‌اش بازداشت شده‌است.

به گزارش سحام نیوز، مهدیه گلرو معاون پیشین دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی و از دانشجویان محروم از تحصیل است که در زمستان سال ۸۸ نیز بازداشت شده و ۳۰ ماه را در زندان به سر برده بود.

روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، هزاران تن در اصفهان و تهران در اعتراض به مسئله اسیدپاشی‌های اصفهان مقابل دادگستری این شهر و مجلس شورای اسلامی در بهارستان تهران دست به تجمع زدند.

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

اعتراضات مردمی علیه اسیدپاشی های اصفهان هر روز شکل جدی تری به خود گرفته و از سطح مطبوعات و رسانه ها فراتر رفته و به تجمعات خودجوش مردمی کشیده شده است.

در حالی که اصرار مردم برای شناسایی و ریشه کن کردن تمام عوامل و اوامر و بستر فرهنگی – فکری- سیاسی و… روز به روز جدی تر شده و تا کنون پس از گذشت حداقل ۸ مورد اسیدپاشی در یک ماه گذشته، هنوز اطلاعات دقیق و درست و برخورد قابل ارائه به افکار عمومی وجود ندارد اما معترضان به اسیدپاش مورد تهدید، بازداشت و تعقیب نهادهای امنیتی- نظارتی قرار گرفته اند.

مهدیه گلرو یکی از اعضای کانون شهروندی زنان که در تجمع سی ام مهر ماه مقابل مجلس شورای اسلامی شرکت کرده و اعتراض مسالمت آمیز خود را در کنار زنان فعال، فعالان مدنی و اعضای کانون شهروندی زنان با شیوه ای حذفی و با پرهیز از خشونت بیان نموده بود، سه روز بعد بازداشت شد.

کانون شهروندی زنان با اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این نهاد مدنی از مسئولان می خواهد تا به جای برخورد با معترضان اسیدپاش با عوامل اسید پاشی برخورد نماید تا احساس امنیت به جامعه و به ویژه زنان بازگرداند و از این رو خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط خانم گلرو می باشد.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s