غزه در خون و آتش/ اسرائیل به اجساد و آمبولانس‌ها هم رحم نکرد

Posted: July 21, 2014 in Uncategorized

شمار کشته‌شدگان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه لحظه به لحظه افزایش می یابد. کشته شدن صدها زن و کودک در زندانی به نام نوار غزه باعث اعتراض مردم در نقاط مختلف جهان شده است. اما رژیم اسرائیل بی توجه به افکار عمومی جهان و هشدار های بین المللی به حملات خود ادامه می دهد.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، و نیز شورای امنیت سازمان ملل با ابراز نگرانی از افزایش قربانیان غیرنظامی، خواستار برقراری فوری آتش‌بس بین اسرائیل و حماس شدند. شورای امنیت سازمان ملل جلسه‌ای اضطراری برای گفت‌وگو در مورد خشونت‌های رو به افزایش و یافتن راهی برای پایان دادن به آن تشکیل داده است. جلسه ۱۵ عضو شورای امنیت در ۳۰ تیر ماه، زمانی برگزار شد که بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، گفت‌وگویی را با رهبران منطقه خاورمیانه آغاز کرده است.

به گزارش رادیو فردا، نماینده ارشد فرانسه در سازمان ملل پیش از جلسه شورای امنیت گفته بود این شورا منتظر است ببیند نتیجه دیدارهای دبیر کل با رهبران منطقه چه بوده و اینکه آیا امیدی هست که در مسیر آتش‌بس، رو به جلو حرکت کرد. این نشست با درخواست اردن انجام شده است.

در بدترین روز حملات اسرائیل، که اکنون از زمین دریا و هوا انجام می‌شود، در روز یک‌شنبه ۲۹ تیر ماه -بنا بر گزارش‌ها- بیش از ۱۰۰ فلسطینی کشته شدند.

دوز دوشنبه ۳۰ تیرماه نیز وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در جریان حملات وحشیانه رژیم اسرائیل به غزه تعداد شهدا به ۸۷ تن رسیده است. به گزارش خبرنگار سایت النشرة، به این ترتیب شمار شهدای فلسطین طی ۱۵ روز جنگ تا به این لحظه به ۵۱۵ تن و تعداد زخمی‌ها به ۳۵۰۰ تن افزایش یافته است.

وزارت بهداشت در نوار غزه یکشنبه شب اعلام کرد که جسد ۱۱ فلسطینی دیگر که در حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی که بامداد یکشنبه منطقه شجاعیه را هدف قرار داد، بیرون کشیده شد. اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که کادر پزشکی جسد ۱۱ فلسطینی دیگر را که در حملات رژیم صهیونیستی به منطقه شجاعیه به شهادت رسیده بودند، پیدا کرد و بدین ترتیب تعداد شهدا در این منطقه به ۷۳ تن افزایش یافت و آمار مجروحان این حمله اسرائیل نیز به ۴۰۰ تن رسیده است.

منابع کمک‌رسانی گزارش دادند که نیروهای رژیم صهیونیستی آمبولانس‌ها را هنگامی که تلاش می‌کردند شهدا و مجروحان را از منطقه شجاعیه خارج کنند، هدف قرار دادند. در همین حال ابو احمد، سخنگوی گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در مصاحبه با الجزیرة با بیان اینکه احتمالا تعداد شهدای منطقه شجاعیه از ۱۰۰ تن فراتر رفته است، اعلام کرد که جسد تعدادی از شهدا تکه‌تکه شده است.

منابع خبری نیز اعلام کردند که کشتار دسته‌جمعی در منطقه شجاعیه در واکنش به هلاکت سربازان رژیم صهیونیستی و تلفات ارتش این رژیم انجام شده است. خبرگزاری فلسطینی وفا نیز گزارش داد که بیش از ۱۰۰ فلسطینی در نوار غزه ظرف همان روز به شهادت رسیدند. خبرنگار اسکای‌ نیوز گزارش داد که به دلیل پر شدن سردخانه‌ها از جسد، اجساد کودکان و زنان روی زمین در یکی از اتاق‌های بیمارستان افتاده بود.

یکشنبه شب نیز در حملات موشکی رژیم صهیونیستی که برجی مسکونی را در منطقه الرمال در مرکز غزه هدف قرار داد، هشت فلسطینی به شهادت رسیدند. خبرنگار الجزیرة گزارش داد که برخی از شهدای این حمله کودکانی از یک خانواده بودند و ارتش این رژیم که از مقابله مقاومت دستپاچه شده است، سیاست حملات بی‌هدف و زمین سوخته را در پیش گرفته است.

شبکه الجزیرة گزارش داد که در مرزهای شرقی، شمالی و جنوبی نوار غزه، حملات توپخانه‌ای ظرف روز یکشنبه ادامه داشت و متوقف نشد و این حملات بویژه مناطق شجاعیه، التفاح و بیت‌ لاهیا در شمال و برج الدیک در جنوب را هدف قرار داد. نیروهای رژیم صهیونیستی نیز با گروه‌های مقاومت در جنوب درگیر هستند و نفوذ نیروهای رژیم اسرائیل همچنان به‌ دلیل هراس آن‌ها از کمین‌های اعضای مقاومت جزئی و ناچیز است.

سیدحسن نصرالله: در کنار مقاومت در غزه می‌ایستیم

دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه شب تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و همچنین دبیرکل جنبش جهاد اسلامی برقرار ساخته و از پایداری و استقامت حامیان مقاومت و نوآوری‌های آن‌ها در عرصه میدانی و صبر بسیار مردم مظلوم غزه که از مقاومت در گزینه‌ها و شروط آن حمایت می‌کنند، قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار لبنان، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در تماسی تلفنی با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که حزب الله و مقاومت لبنان در ظاهر و باطن و در اراده و در امید و سرنوشت در کنار انتفاضه و مقاومت مردم فلسطین می‌ایستد و همچنین از موضع و شروط مقاومت فلسطین برای پایان دادن به این درگیری‌ها حمایت می‌کند.

خالد مشعل نیز در این تماس تلفنی اعلام کرد که نسبت به توانایی مقاومت برای پایداری و دستیابی به پیروزی دومی در ژوئیه اطمینان کامل و مطلق دارد.

در همین حال دبیرکل حزب الله لبنان تماسی تلفنی با رمضان عبدالله شلح، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی برقرار ساخته و در این تماس در خصوص اوضاع میدانی و تحولات سیاسی و تحرکات دیپلماتیک کند و شکست خورده اسرائیل و در مقابل پایبندی و وحدت تمامی گروه‌های مقاومت در این مقابله سرنوشت ساز بحث و گفت‌وگو کرد.

حماس از ایران کمک خواست

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی بیانیه ای از اصحاب رسانه، فعالان سیاسی، مذهبی و اجتماعی ایران خواست تا برای رساندن فریاد مظلومیت ملت و کودکان فلسطینی به گوش جهانیان، تلاش کنند. دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در تهران طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته با اشاره به عمق و ادامه فجایع و جنایت های اشغالگران صهیونیست در نوار غزه، از اصحاب رسانه، فعالان سیاسی، مذهبی و اجتماعی در ایران خواست تا در راستای حمایت های و همبستگی جمهوری اسلامی با ملت و آرمان فلسطین ضمن محکوم کردن این جنایات در رسوا سازی رژیم صهیونیستی به هر وسیله ممکن به ویژه از طریق ارتباط اجتماعی و پایگاه های اینترنتی و غیره سهیم باشند و ندای مظلومیت کودکان فلسطینی را به گوش جهانیان برسانند.

در این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی در ادامه جنایات وحشیانه خود از ۱۴ روز پیش در نوار غزه، یکی از فجیع ترین جنایت های خود را در این منطقه مرتکب شد و با حملات سنگین توپخانه ای و هوایی دو محله ˈالشجاعیهˈ و ˈالتفاحˈ غزه را زیر آتش گرفت و ده ها زن و کودک و پیر و جوان را به شهادت رساند و صدها نفر دیگر را نیز زخمی کرد.

حماس در این بیانیه می افزاید: همچنان اجساد تعداد زیادی از قربانیان این جنایت در خیابان های غزه پراکنده است و ارتش صهیونیستی با حمله به آمبولانس ها و خودروهای امداد، مانع انتقال پیکرهای شهدا و مجروحان به بیمارستان ها می شود.

ˈاین جنایات هولناک رژیم صهیونیستی یاد آور کشتارهایی چون ˈدیر یاسینˈ، ˈقاناˈ و ˈصبرا و شتیلاˈ است و بار دیگر چهره غیرانسانی و زشت اشغالگر ر‍ژیم صهیونیستی را بیشتر از گذشته نمایان می سازد.ˈ

در این بیانیه همچنین به ضربات مهلک غیور مردان مقاومت فلسطین در عرصه جنگ با دشمن صهیونیستی اشاره شده است.

با توجه به ادامه جنایت های رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه، شاید امسال متفاوت تر از سال های گذشته باید در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس نام گذاری شده، فریادهای مظلومیت ملت و کودکان فلسطینی را به گوش جهانیان برسانیم.

منبع: کلمه

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s