برکناری مدیر بازداشت شده احمدی نژاد از صندوق توسعه ملی

Posted: February 28, 2014 in Uncategorized

شهرام بارمند یک عضو هیات امنای “صندوق توسعه ملی” درحالی که ۲سال از ۲ سال و چند ماه عضویت اش در این هیات امناء را در زندان بوده است، به تازگی از سوی رییس جمهور برکنار شد.

روز یکشنبه ۲۷ بهمن منابع رسمی خبر دادند که جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی با ریاست حسن روحانی و سایر اعضای هیات امنا در دفتر رییس جمهور برگزار شده است. ناصر موسوی لارگانی، عضو هیات امنای
صندوق توسعه ملی در این خصوص به “ایسنا” گفت: “در دومین جلسه هیات امنای صندوق توسعه در سال جاری، امیر مزینی، محمدرضا شجاع الدینی و سید محمد سعید نوری نائینی با حکم رییس جمهور و اعضای هیات امنا به عنوان اعضای هیات عامل منصوب شدند”.

وی افزود: “بر این اساس محمود دودانگه، شهرام یارمند و علی موحد نژاد از عضویت در هیات عامل صندوق توسعه کناره گیری کردند و محمد قاسم حسینی که پیش از این عضو هیات عامل صندوق توسعه و قائم
مقام مدیر عامل بود ابقا شد”.

اما شهرام یارمند که تیرماه ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی نژاد به عضویت هیات امنای صندوق توسعه ملی درآمده بود، چندی بعد به اتهام “فساد مالی، جاسوسی و تبانی در مناقصات داخلی و خارجی” بازداشت شد.

بازداشت یارمند که در سکوت خبری برگزار شد در میان دستگاه های امنیتی نیز اختلاف برانگیز بود. محسنی اژه ای دادستان کل کشور در آن مقطع با توجه به اینکه یارمند در واقع نماینده “اسفندیار رحیم مشایی” در صندوق
توسعه ملی بود برای جلوگیری از نفوذ عوامل مشایی در وزارت اطلاعات، پرونده و متهم شاخص آن را به “اطلاعات ارتش” سپرد.

شهرام یارمند که پیش از این سمت در مقام معاون وزیر راه و ترابری وقت )بهبهانی( و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت حمل و نقل فعالیت می کرد از معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری دوره اول احمدی نژاد به شرکت ساخت در وزارت راه و ترابری آمده بود.

یارمند که سایت تابناک او را نماینده مشایی در صندوق توسعه ملی نامیده است تنها کمتر از یک ماه پس از آنکه طی حکمی از سوی سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بعنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون تنیس منصوب گردید، در تاریخ ۸ آذر ۹۰ بازداشت و تا شهریور ۹۲ در بازداشتگاه های ویژه ارتش و اوین نگهداری می شد و تنها از آن پس تا آذر۹۲ که آزاد شد بنا به گزارش “هرانا” در بند عمومی زندان اوین به سر می
برد.

شهرام یارمند در جریان دادرسی نهایتا به اتهام جاسوسی و تبانی در مناقصات داخلی و خارجی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه کارکنان دولت به دو سال حبس تعزیری،۵۰ ضربه شلاق و ۷۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. با این حال بر اساس خبری که روز یکشنبه منتشر شد، یارمند در کل مدت دو ساله حبس همچنان و بطور رسمی عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی بوده است.

این مدیر دوره هشت ساله احمدی نژاد و از یاران مشایی که در بالاترین سطوح اداری و مالی فعالیت کرده و این هفته از سوی روحانی رسما کنار گذاشته شد متولد ۱۳۵۲ است و گفته می شود از طریق پدرش با بیت رهبری نیز در ارتباط بوده است.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s