بیانیه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان همدان در سالگرد پیروزی انقلاب

Posted: February 9, 2014 in Uncategorized

ادوار نیوز: همزمان با فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شورای هماهنگی احزاب و گروههای 14 گانه اصلاح طلب استان همدان با صدور اطلاعیه ای ضمن گرامی داشت سالگرد خیزش اسلامی عظیم ملت ایران از همه دلسوزان و نیک اندیشان و دوستداران این مرزوبوم، خواست تا در راه تحقق کامل آرمان ها و شعارهای این انقلاب بزرگ مردمی و معنوی، تمام تلاش و همت خود را مصروف دارند وتنگ نظری ها ، تندروی ها و نابخردی های احتمالی، آنان را از ادامه این راه منصرف و خسته نسازد.

متن کامل این اطلاعیه که نسخه ای از آن در اختیار ادوار نیوز قرار گرفته است به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالگرد خیزش اسلامی عظیمِ ملت ایران را که؛ امتداد بیش از یک قرن مبارزه، از نهضت مشروطه تا نهضت ملی شدن نفت، ومجاهده بی امان توده ها، روحانیان، و روشنفکران این مرزوبوم، و براستی ازمردمی ترین انقلابها درگستره تاریخ معاصرجهان، بوده است را تبریک می گوییم. انقلاب های بزرگ در تاریخ ، برخاسته از نیازها و خواسته های مردم دربسترِ زمان و نیز قیام برعلیه زورمداران وجباران است.

انقلاب اسلامی ایران نیز نشات گرفته از تصمیم و اراده یک ملتِ بزرگ، برای رهایی از دوران طولانی استبداد، استشمار، استعمار و دستیابی به “استقلال، آزادی و پیشرفت برمبنای ارزش های اخلاقی و معنوی مکتب اسلام ” است. خواست ملت ایران برای استقرار جمهوری اسلامی، ناشی از خستگی و انزجارآنان ازحاکمیت طولانی استبداد و حکمرانی فردی و لزوم تحقق اراده ملت، در حاکمیت برسرنوشتِ خویش بود.

انقلاب؛ انفجارِ دردها، زجرها و نفرت های نهفته است و برای نیل به آزادی، معنویت و کرامت انسانی و نیزدموکراسی و عدالت پدید می آید. دراین میان برای به حرکت درآمدن این روندعظیم تاریخی، شخصیت یا شخصیت هایی برای پیشاهنگی این حرکت ظهورمی کنند. شخصیتِ رهبرفقیدانقلاب؛ حضرت امام خمینی(ره)، متناسب بااندیشه های خویش وضرورت ها و تکان های اجتماعی، ازمیان توده ها سربرآورد و براساس اعتقاد به خواست و نظرِمردم و برپایه باورهای عمیق دینی ، خیزش آنان را به سوی پیروزی رهنمون شد.

درکنار این نقش بی بدیل، نقش روحانیان برجسته ای همچون؛ ” آیت ا…طالقانی وآیت ا… منتظری” و دانشگاهیان و روشنفکران وطن پرست وملی مانند؛ دکتر علی شریعتی و مهندس مهدی بازرگان و دیگر مبارزان راستین، درآگاهی و بیداری مردم برجسته وغیرقابل انکاراست. بی تردید انقلاب اسلامی، ریشه درنهضت مشروطیت و جنبش ملی شدن صنعت نفت، داشت و حاصل مجاهدت ها ومبارزات ورنج های فرزندان آزادیخواه این سرزمین، و رهبران شجاع وازجان گذشته آنان است و انکارِ نقشِ برخی از این مبارزان، با اغراض خاص سیاسی و ایدئولوژیک، جز ناسپاسی، چشم فروبستن برحقیقت و تحریف تاریخ نخواهد بود.

اکنون پس از35 سال، علیرغم دست آوردهای بزرگ و توفیقات غیرقابل انکار، همچون تحقق استقلال سیاسی و حفظ تمامیت ارضی، در رویارویی با دشمنان کشور و ملت ، و مقابله با زیاده خواهی های دولت های بزرگ، هنوز بخشی قابل توجه، ازآمال ، آرزوها و انتظارات توده و روشنفکران، محقق نشده است ومتاسفانه؛ برخی از شعارهای اصلی انقلاب مغفول و ابترمانده است. ارزش های دینی و معنوی براثرپاره ای سوء عملکردها و تندروی ها و سخت گیری های بیمورد بنام “اسلام”، بخصوص درنزد جوانان تضعیف گشته، و آزادی های مصرح در قانون اساسی درموارد متعدد به بهانه های غیرموجه وغیرمنطقی نادیده انگاشته شده اند، اصل تفکیک و استقلال قوا، که ازلوازم و ضروریات جمهوریت است، مورد بی توجهی قرارگرفته و اقلیتهای قومی ومذهبی هنوز از وجود تبعیض وبی عدالتی واحساس حقارت آمیز(شهرونددرجه دوم) بودن رنج می برند.

اینک درایران پس از گذاراز بسیارپیچ وخم های بازدارنده و البته با اندوختن بسیارتجارب تلخ وشیرین، مردم ما، چشم و گوش به شعارنوید بخش(تدبیروامید) رئیس جمهور منتخب خویش، دارند و آن را “جام جم” پیروزی و کامیابی و جبران ناکامی ها می دانند. ازدولت منتخب و مورد اعتماد مردم این توقع و انتظار بدرستی وجود دارد که؛ علاوه بررسیدگی و سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و بهبود بخشیدن چهره مخدوش شده کشوردر عرصه جهانی، درجهت اکمال واتمام و تحقق ارزش ها و مطالبات اصیل مردم درانقلاب اسلامی، ازهیچ تلاشی فروگذارننماید و پرداختن بیش از حد به یک نیاز و ضرورت ، آن را از توجه و عنایت به نیازها و مطالبات دیگر که احیانا ازمحکمات و اصول انقلاب اند، بازندارد.

بی گمان ما اصلاح طلبان استان همدان، هم آوا و همگام با همه آزادمنشان و روشن اندیشان و توده ی تشنه ی آزادی و عدالت این مملکت، این راه، که به گواهی تاریخ تنها گذرگاه رستگاری ملت است، را خواهیم پیمود و از همه دلسوزان و نیک اندیشان و دوستداران این مرزوبوم، فروتنانه می خواهیم که؛ درراه تحقق کامل آرمان ها و شعارهای این انقلاب بزرگ مردمی و معنوی، تمام تلاش و همت خود را مصروف دارند وتنگ نظری ها ، تندروی ها و نابخردی های احتمالی، آنان را از ادامه این راه منصرف و خسته نسازد. والسلام

شورای هماهنگی احزاب و گروههای 14 گانه اصلاح طلب استان همدان

نوزدهم /بهمن/ نود و دو

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s