ساجده عرب سرخی بازداشت شد

Posted: November 24, 2013 in Uncategorized

فاطمه عرب سرخی دقایقی پیش از بازداشت خواهرش ساجده عرب سرخی خبر داد. این خبر را مریم قدس همسر فیض الله عرب سرخی عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز تایید کرد.

ساجده عرب سرخی که صبح امروز برای پاره ای توضیحات به دادسرای اوین رفته بود مقارن ظهر امروز بازداشت شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، ماموران دادسرای اوین برای آزادی ساجده عرب سرخی که صبح امروز برای بازجویی رفته بود تقاضای وثیقه کردند، اما پیش از آنکه خانواده وی بتواند وثیقه ای تهیه کند بعلت پایان وقت اداری حکم به بازداشت وی داده شد.

دختر ارشد فیض الله عرب سرخی دو ماه پیش از فرانسه به تهران رفت و در بدو ورود به تهران ممنوع الخروج شد.

این روزنامه نگار کودک و نوجوان طی اقامتی که برای تحصیل در خارج از کشور داشت، چند بار در باره وضعیت بازداشت پدر و خواهرش با رسانه ها گفت و گو کرده بود.

پس از بازگشت ساجده عرب سرخی به تهران، گفته می شد او بارها برای بازجویی فراخوانده شده است.

صبح امروز او به همراه پدرش که به تازگی از زندان آزاد شده است به دادسرای اوین رفت اما بعلت عدم کفایت وثیقه تهیه شده، بازداشت شد. پیش از بازپرس درخواست وثیقه 150 میلیونی کرده بود، اما با پایان وقت اداری خواستار وثیقه 300 میلیون تومانی شدند و تا قبل از رسیدن اسناد کافی برای گذاشتن وثیقه حکم به بازداشت ساجده عرب سرخی داده شد. بر اساس این گزارش، فیض الله عرب سرخی در تلاش برای تکمیل امور اداری قبول وثیقه است.

فیض الله عرب سرخی، معاون وزیر بازرگانی دولت سیدمحمد خاتمی و زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین بود که تابستان امسال در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و در حالی که در بیمارستان امام خمینی به سر می برد با ابلاغ حکمی آزاد شد. این رزمنده دوران دفاع مقدس و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که تیرماه سال ۸۸ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده بود.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s