آیت‌الله دستغیب با غیرشرعی خواندن حبس و حصرها: آزادی موسوی و کروبی هیچ مشکلی بوجود نمی آورد

Posted: November 16, 2013 in Uncategorized

آیت الله دستغیب با اظهار امیدواری مجدد نسبت به آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی می گوید: اين هم كه بگوييد اين‌ها بايد طلب عفو كنند، حرف بيهوده‌اى است. آنها كارى نكرده‌اند و حرفى نزده‌اند كه بخواهند طلب عفو كنند. ما از رئيس جمهور محترم، آقاى روحانى كه قول دادند، مى‌خواهيم كمك كنند به آزادى اين افراد. ما به حساب تأييد حجت الاسلام خاتمى و آيت الله هاشمى به ايشان رأى داديم.

این مرجع تقلید که در شب های ماه محرم به مناسبت عاشورای حسینی سخنرانی می کرد، با انتقاد از حصر و حبس اظهار کرده است: هيچ فقيه عادلى جايز نمى‌داند كه پيش از تفهيم اتهام و محاكمه‌ى شرعى و علنى كسى او را حبس و حصر كنند، نه فقط در مذهب شيعه بلكه در فقه اهل سنّت هم اين كار صحيح نيست.

وی اظهار امیدواری کرده است که هر چه زودتر به خاطر شادى دل مؤمنين و ظاهر شدن حق حسين بن على عليهماالسلام اين افراد آزاد شوند. اين كار هيچ مشكلى به وجود نمى‌آورد. به خصوص آقایان میرحسین موسوی و همسرش و حجت الاسلام و المسلمین کروبی.

آیت الله دستغیب با انتقاد شدید از انحرافات ایجاد شده در جمهوری اسلامی می افزاید: بارها گفته‌ايم كه در زندان‌ها، ايجاد وحشت و ارعاب صحيح نيست. اقرار گرفتن با شكنجه و حكم كردن قاضى مطابق اين اقرارها، مورد تأييد هيچ فقيه عادلى نيست. ما اين مسائل را در كتاب فقهى، در باب قضا نوشته‌ايم و در خبرگان تذكّر داده‌ايم.

وی خطاب به حاکمان می گوید: بنده به عنوان يك طلبه‌ى كوچك به همراه دوستان عزيزى كه بارها دعا كرده‌اند و از گوشه و كنار، از همه قشر، تذكراتى داده‌اند، مى‌گويم: در اين ايام عاشوراى حسين بن على عليهماالسلام حق ايشان است كه احكام اسلام در جمهورى اسلامى مو به مو عمل شود. مبادا دل‌هاى صاف مؤمنين و مسلمانان آلوده شود و خداى ناكرده جمهورى اسلامى ضربه ببيند.

این مرجع تقلید با اشاره به قیام عاشورا و انقلاب اسلامی در سخنان مبسوطی که در سایت مسجد قبا منتشر شد، می افزاید: اين انقلاب اسلامى به راستى هديه و عنايتى است از جانب پروردگار و حقّى است از حسين بن على عليهماالسلام بر عهده‌ى همه‌ى مردم، على الخصوص حاكمان كشور و مسؤلين نظام، از صدر تا ذيل. هر كس به اندازه خود بايد متوجّه اين حق باشد و آن را پاس بدارد. اين جمهورى اسلامى ارزان به دست نيامد و اول از همه حاكمان و مسؤلان كشور وظيفه دارند آن را در مسير حسينى حفظ كنند و اگر در اين باره كوتاهى كنند، در پيشگاه خداى تعالى و در محضر حضرت ابا عبدالله الحسين عليه السلام و شهداى كربلا و در برابر مردم ايران و خون شهيدان مقصرند.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s