برگزاری جشن در دانشگاه امیرکبیر به مناسبت مرخصی مجید توکلی

Posted: October 23, 2013 in Uncategorized

به گزارش دانشجونیوز، در این مراسم که با حضور جمع کثیری از دانشجویان برپاشده بود دانشجویان ضمن توزیع شیرینی آزادی وی را گرامی داشتند.

در این مراسم یکی از دانشجویان دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک آزادی مجید توکلی به خانواده اش به وی‍ژه مادر صبورش، به جامعه دانشجویی پلی تکنیک نیز تبریک گفت.

وی در ادامه خواستار آزادی دیگر دانشجویان دربند از جمله ضیا نبوی، شبنم مدد زاده و مریم شفیع پور شد.

موضوع تشکل های دانشجویی از دیگر مباحث مطرح شده در این سخنرانی بود.

این فعال دانشجویی با اشاره به انجمن اسلامی جعلی دانشگاه امیرکبیر گفت : “ما نیاز به انجمنی داریم که برآمده از نظر اکثریت دانشجویان و تامین کننده خواست آنها باشد و نه انجمنی که با تنها ۳۰ رای تشکیل شده است.” پس از بیان این مطالب دانشجویان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از مطالب مطرح شده اعلام کردند.

در حاشیه این برنامه “احمد قصابان” عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه و از دوستان نزدیک مجید توکلی به شرح خاطراتی از وی و بیان مشکلات چند سال گذشته پرداخت.

وی با انتقاد از علیرضا رهایی، ریاست دانشگاه، گفت : “امروز باید رئیس دانشگاه اقدام به برگزاری جشن در دانشگاه می کرد ولی ما دیدیم که در ماجرای بازداشت مجید، رئیس دانشگاه خود به یک بازوی اجرایی برای نهاد های امنیتی تبدیل شده و استقلال دانشگاه را زیر سوال برد”.

وی افزود: “ما امروز هم می گوییم که اگر آنها این جایگاه را ترک و استعفای خود را تقدیم دانشجویان و وزارت علوم کنند، ما پذیزای آنها خواهیم بود.”

در پایان دانشجویان از مسئولین وزارت علوم خواستند تا با شنیدن صدای آنها هرچه سریع تر به تغییر ریاست دانشگاه که کارنامه او در ۸ سال اخیر سرشار از اقدامات افراطی و به دور از اعتدال است بپردازند.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s