۲۴ روز بی‌خبری از مریم شفیع‌پور

Posted: August 20, 2013 in Uncategorized

ادوارنیوز: پس از اولین و آخرین تماس تلفنی مریم شفیع پور در تاریخ ۱۷ مرداد و اطلاع رسانی از وضعیت بازداشتش خانواده وی تا کنون در بی خبری به سر می برند.

اخبار رسیده به خبرنگار ادوارنیوز حاکی از آن است که خانواده این فعال دانشجویی نیز تحت فشار نیروهای امنیتی برای اطلاع رسانی از وضعیت وی قرار دارند به طوری که تهدید به بازداشت شدند.

پیش از این برخی منابع خبری نزدیک به خانواده شفیع پور از وعده های بازپرس پرونده مبنی بر پایان بازجویی و همچنین احتمال آزادی وی به قید وثیقه داده بودند که با تداوم ببیش از یک هفته ای بازداشت وی و همچنین فشار بر خانواده مبنی بر عدم اطلاع رسانی نگرانی‌ها در مورد وضعیت وی را افزایش می دهد.

شعبه دوم دادسرای شهید مقدسی در اوین، در مورد تحویل وسایلی همچون دارو به مریم شفیع پور نیز وعده هایی به خانواده وی داده بود که تاکنون عملی نشده است.

با توجه به رویه اخیر نهادهای امنیتی در فشار به بازداشتی های اخیر برای اعترافات غیر واقع و همچنین بی خبری مطلق در مورد اتهامات انتسابی به این فعال مدنی، مدت زمان بالای بازجویی و همچنین خلف وعده پی در پی مقامات قضایی در مورد مشخص کردن وضعیت وی، نگرانی را در مورد پرونده سازی های امنیتی در راستاهای غیر واقع را افزایش می‌دهد.

گفتنی است، افرادی که به دلایل گوناگون این روزها به دادسرای شهید مقدسی اوین مراجعه داشته اند، از حضور روزانه این خانواده در جلوی درب دادسرای شهید مقدسی و عدم پاسخگویی مسئولان به این خانواده خبر می دهند.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s