حضور گسترده نیروهای اصلاح طلب و تحولخواه خراسان در افطاری شعبه خراسان سازمان ادوار تحکیم وحدت

Posted: August 2, 2013 in Uncategorized

ادوارنیوز: مراسم سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی در شب شام شهادت امام علی (ع) با حضور گسترده نیروهای اصلاح طلب و تحولخواه خراسان برگزار شد.

مراسم افطار شام شهادت امام علی(ع) سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی(ادوار تحکیم وحدت) – شعبه خراسان با حضور افراد و گروه‌های مختلف اصلاح طلب خراسان برگزار شد. در این مراسم که تعداد حضار به بیش از ۲۵۰ نفر می رسید، اشخاصی چون؛ مسئول دفتر آیت الله صانعی تنی چند از اعضای دفتر ایشان در مشهد، اعضای بنیاد باران خراسان و نیز نمایندگانی از احزاب اعتماد ملی، جبهه مشارکت، سازمان مجاهدین، کارگزاران سازندگی، اعتدال و توسعه، مجمع روحانیون مبارز، مجمع نیروهای خط امام، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها، شورای فعالین ملی-مذهبی، فعالین دانشجویی و … حضور داشتند، در شب شام شهادت امام علی (ع) در حسینیه محبان الحجه مشهد برگزار گردید.

سازمان در چهار سال گذشته سختی‌های فراوانی را متحمل شده است

امیراقتناعی مسئول شعبه خراسان سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی در مراسمی که بعد از افطار برگزار شد ضمن خوش آمدگویی به حاضران با اشاره به اینکه شعبه خراسان این سازمان از سال ۸۷ شروع به کار کرده و اعضای آن را –عموماً- فارغ التحصیلان دانشگاه و فعالین سابق انجمن‌های اسلامی تشکیل می‌دهند گفت: نگاه ما در سازمان را به تعبیری می توان سیاست ورزی فاضلانه نام نهاد. بدین معنا که سعی داریم تا در راستای خیر عمومی گام برداریم و به همین دلیل اتّخاذ کنشهای معطوف به ارزش را مقدّم بر کنشهای معطوف به قدرت می دانیم.

وی در ادامه با سخنی از امیل دورکیم -اندیشمند جامعه شناسی- که مهمترین وظیفه دولت‌ها در دوران مدرن را شهروند سازی دانسته، افزود: متاسفانه حکومت ما به طور عمدی یا سهوی از این وظیفه خود سرباز می‌زند و در این شرایط وظیفه فعالین جامعه مدنی و احزاب سیاسی که با مبادرت به تربیت افراد آگاه به حقوق خود، این کاستی حاکمیت(وظیفه شهروندسازی) را جبران نمایند.

مسئول شعبه خراسان دانش‌آموختگان ایران اسلامی با بیان اینکه در ۴ سال اخیربا فضای بسته و امنیتی که وجود داشته حتی فرصت دیدارهای جمعی کمتر پیش آمده، افزود: در ۴ سال اخیر بزرگان و سرمایه های عزیزی را از دست داده ایم. آنهایی که مصائب ۸۸ را دیدند اما پیروزی اراده مردم را در سال ۹۲ ندیدند. عزیزانی مانند: آیت الله منتظری، مهندس سحابی، هدی صابر، هاله صحابی و احمد قابل.

وی در ادامه افزود: همچنین باید یاد کنیم از اعضای در بند سازمان؛ دبیر کل محبوب و محجوبمان دکتر احمد زیدآبادی، دوست عزیزم حسن اسدی زیدآبادی و برادرم عبدالله مومنی که بجاست از همینجا به اوین سرافراز سلام فرستم و به او بگویم: “لبخند تو را دیرزمانیست ندیدیم / یکبار دگر خانه ات آباد بگو: سیب”.

اقتناعی سخنان خود را با شعری از عماد خراسانی به پایان رساند:

هرچه می خورم باده، هرچه می کنم مستی / بینم ای غم جانکاه، باز در دلم هستی

این جوانی ما بود، خاک بر سر پیری / این بلندی ما بود، خاک بر سر پستی

متقاعد کردن مردم برای حضور در انتحابات ریاست جمهوری کار سختی بود

رییس شورای داوری سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات گفت: با اتفاقات سال ۸۸ اعتماد مردم به انتخابات کاسته شده بود و متقاعد کردن آنها برای حضور در انتخابات کار بسیار سختی بود اما در این حال حتی در مناطق محروم کشور،که مساعدت‌هایی به آنها شده بود نیز دکتر روحانی رای اول را آورد.وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم از برخی سیاسیون هم جلو افتادند افزود: ما به عده‌ای برای کاندیدا شدن در شورای اسلامی شهر مشهد پیشنهاد دادیم که آنها قبول نکردند.

سید مجتبی سادات محمدی با اشاره به اینکه از خودگذشتگی دکتر عارف و مدیریت حجت الاسلام هاشمی و خاتمی و گروه‌های مختلف اصلاح‌طلب باعث این پیروزی بزرگ شد اظهارکرد: مشکلات پیش روی دولت بسیار استکه باید با همدلی مردم و مسئولان حل شود.

عضو هیات موسس سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی با بیان اینکه جریان اصول‌گرا 8 سال تمام قد از دولت حمایت کرد و حتی در برخی از مصوبات و کوتاهی‌های مجلس قابل مشاهده است تصریح کرد: برکسی پوشیده نیست که در ۸ سال گذشته رسانه‌ها،هیات‌های سازماندهی شده مذهبی، مساجد و در راس آن مجلس از این دولت حمایت کرده است.

عضو سابق شورای سیاست‌گذاری سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی کشور در ادامه بیان داشت: اگر دوستان در مجلس مانع از کار دولت یازدهم شوند و بر کابینه فشار وارد کنند بازهم برای متقاعد کردن مردم در انتخابات مجلس مشکل داریم. وی در پایان ابراز امیدواری کرد در ادامه حماسه سیاسی و با کمک رهبری، سه بزرگواری که در حصر هستند آزاد شوند.

در دولت احمدی‌نژاد اخلاق کنار گذاشته شد

حسن جمشیدی بابیان اینکه اخلاق باعث دوستی و امنیت در جامعه خواهد شد اظهارکرد: اخلاق تنها مقوله‌ای است که توانایی ساخت یک جامعه منسجم جهانی را دارد و این در حالی است که همین اخلاق می‌تواند باعث دوری و دشمنی شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اعلام اینکه در ۸ سال اخیر در حوزه اخلاق کاری انجام نشده افزود: دولت احمدی نژاد نه تنها برای اخلاق کاری نکرد بلکه فاتحه اخلاق را نیز خواند. وی در ادامه با بیان اینکه بی‌سابقه ترین دولت را در زمینه کنارگذاری اخلاق داشته‌ایم گفت: این بی‌اخلاقی‌ها با رویکرد قرآنی مغایر است.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s