دکتر علی ناظری بر روی برانکارد به زندان زابل تبعید شد

Posted: July 16, 2013 in Uncategorized

دکتر علی ناظری، دندانپزشک و فعال جنبش سبز که به حهت اجرای حکم یک سال زندان خود در زندان اوین به سر می برد، روز سه شنبه 25 تیرماه بر روی برانکارد به قصد تبعید به زندان زابل از اوین خارج شده است.

به گزارش منابع حقوق بشری، امروز دکتر علی ناظری، دندانپزشک و فعال مدنی نزدیک به جبهه ملی ایران که از چند هفته پیش برای اجرای حکم زندان از مطب خود بازداشت و به بند 350 زندان اوین انتقال یافته است، در حالیکه در شرایط بسیار نامناسب جسمانی بسر می برده و در بهداری زندان اوین بستری بوده است، بر روی برانکارد به قصد تبعید به زندان زابل از اوین خارج شده است.

این زندانی سیاسی ۶۲ ساله بعد از بازداشت در اعتراضات پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهور، درشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب توسط قاضی پیرعباسی محاکمه و به اتهام شرکت در راهپیمایی‌ها و تجمعات اعتراضی مردم در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به ۱۰ سال تبعید در شهرستان زابل و یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش سایت کلمه، عصر روز چهارشنبه پنجم تیرماه ۱۳۹۲ ماموران اجرای احکام دادستانی تهران به مطب دندانپزشکی دکتر علی ناظری رفته و وی را جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل کردند.

ناظری دندانپزشک و از پایه گذاران جامعه سبز مدنی ایران دارای گرایشات ملی و از فعالان جنبش سبز است که در زمینه مسایل محیط زیست و حمایت از فعالین حقوق بشر فعالیت می‌کرد.

دکتر ناظری نخستین بار در ۳۰ خرداد سال ۱۳۸۹ بازداشت و پس از بیش از یک ماه با سپردن وثیقه آزاد شده بود.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s