۱۰ روز از بازداشت دکتر سمیرا رزاقی گذشت

Posted: July 5, 2013 in Uncategorized

ادوارنیوز: دکتر سمیرا رزاقی پزشک نمونه و دانشجوی رشته تخصصی رادیوتراپی و شیمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پنجم تیرماه در شیراز بازداشت شد.

به گزارش ادوارنیوز٬ در حالی که انتظار می رفت پس از اعلام نتایج انتخابات کشور شاهد فضای متفاوتی باشد اما از ۱۰ روز پیش این فعال دانشجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات استان فارس معروف به پلاک ۱۰۰ نگهداری می شود. این دستگیری در حالی انجام می شود که وی آخرین ماه تحصیل خود را می گذراند.

پیشتر و در سال ۱۳۸۹ پس از قبولی وی در امتحان تخصص، دکتر محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بدون ارائه هیچگونه دلیلی به مدت ۴ ماه از ثبت نام وی در دانشگاه خودداری کرده بود اما نهایتا با حکم دیوان عدالت اداری مجبور به پذیرش وی در دانشگاه شد.فعالان دانشجویی گزارش داده اند شواهدی در دست است که این دستگیری به درخواست رییس دانشگاه و با هماهنگی دکتر ایمانیه انجام شده است.

گفتنی است دکتر سمیرا رزاقی در دوران تحصیل پزشکی عمومی و تخصص خود بارها به عنوان دانشجوی نمونه تحصیلی انتخاب شده بود. وی همچنین سردبیری نشریات دانشجویی و عضویت انجمن اسلامی دانشکده پزشکی ( قبل از انحلال و مصادره توسط دانشگاه) را داشته است.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s