مسعود پدرام: به‌خاطر گسترش دموکراسی می‌بخشم

Posted: June 30, 2013 in Uncategorized

دکتر مسعود پدرام، پژوهشگر ارشد علوم سیاسی و فعال ملی ـ مذهبی، در ملاقات با همسرش تاکید کرده که مسببان و مجریان فشارهای ناروا و غیرقانونی به خود را به‌خاطر گسترش دموکراتیزاسیون، می‌بخشد.

زهرا حیدرزاده، همسر این فعال سیاسی حامی جنبش سبز که از آبان 1390 در زندان اوین محبوس است، با اشاره به ملاقات هفته گذشته، به نقل از دکتر پدرام نوشته: «بعد از تحمل سی سال انواع فشار و محدودیت از نداشتن حق تحصیل، حق کار – حتی در زمان اصلاح طلبان- و سه بار تحمل زندان در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد اینک که در حال گذراندن سومین دوره زندان خود است و با این که باز پرونده ای تازه برایش گشوده اند، به این امید که در شرایط تاریخی ویژه کنونی با گذشتن از منافع و خواسته های شخصی، همه به آزادی و آبادانی ایران بیاندیشند، تمام کسانی را که در این سی سال مسبب و مجری این فشارها بوده اند از بالاترین مقام ها تا پایین ترین آنها را به خاطر گسترش دموکراسی در ایران – ارزویی که او سال هاست به خاطرش تلاش کرده است- را می بخشد.»

این نویسنده و پژوهشگر ارشد علوم سیاسی که ازجمله مهمترین شارحان آراء هابرماس و آرنت در ایران محسوب می شود، در آبان ماه سال۹۰ با استناد به حکم حبسی که ده سال پیش و در پی بازداشت فعالان ملی مذهبی در سال ۷۹صورت گرفت از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، چند روز پیش (26 خرداد) دکتر پدرام درحالی که ایام حبس را سپری می کند، بار دیگر به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، در دادگاه انقلاب محاکمه شد.

«علی اوسط»، مسوول پرونده فعالان ملی -مذهبی در اطلاعات سپاه، مسوول پرونده سازی علیه پدرام است. اوسط چند روز پیش از بازداشت پدرام در سال 90 ضمن احضار وی پیشنهاد کرده بود تا با اعلام استعفا از فعالیت در شورای فعالان ملی-مذهبی‌ خود را از تحمل زندان خلاص کند؛ این پیشنهاد با مخالفت دکتر پدرام مواجه، و منجر به بازداشت وی شد.

دکتر پدرام ازجمله حامیان نظری جنبش سبز محسوب می شود که دیدگاه های وی البته برای اقتدارگرایان برخورنده، و غیرقابل تحمل بوده است.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s