پیام تبریک مجمع نمایندگان ادوار مجلس به مردم ایران برای پیروزی در انتخابات

Posted: June 17, 2013 in Uncategorized

جمعی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی با استقبال از شرکت فعال مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، نتیجه این انتخابات را پیروزی ملت دانسته و آنرا به مردم ایران و منتخبشان آقای روحانی تبریک گفتند.

متن کامل این پیام بشرح زیر است :

روز جمعه ۲۴ خرداد تجربه دیگری را در انبان سیاسی و عقل جمعی مردم ایران رقم زد. با اینکه اکثریت مردم خاطره تلخ انتخابات خرداد ۸۸ و حوادث بعدی آنرا در طول این چهار سال در ذهن داشتند، تصمیم گرفتند از تنها روزنه ای که به رویشان باز مانده بود به شیوه ای کاملا مسالمت آمیز و مدنی از حق رای خود برای عبور از وضعیت موجود و ایجاد تغییر در کشور استفاده کنند، و در این عرصه به ویژه جوانان میداندار شدند، و با همراهی ائتلافی که بین نیروهای اصلاح طلب و اعتدالگرا به ابتکار آقایان خاتمی و هاشمی و ایثارگری آقای عارف ساماندهی شد توانستند برغم شرایط ناعادلانه رقابت آنچنان موجی را در انتخابات رقم زنند که حاصل آن انتخاب آقای روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران بود.

ما به عنوان جمعی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی این پیروزی را به ملت ایران و منتخب این انتخابات آقای روحانی تبریک می گوئیم، و براین نظریم که با توجه به مجموعه شرایطی محیطی و محاطی کشورمان و تجربیات تلخ و شیرینی که در سالهای اخیر پشت سرنهاده است نتیجه این انتخابات می تواند دوره تازه ای را برای آینده ایران رقم زند، و ” دولت تدبیر و امید ” می تواند نماد آشتی و وحدت ملی باشد. رئیس جمهور منتخب باید بداند چه وعده هایی به مردم داده است و رای دهندگان با چه مطالباتی به وی رای داده اند؟

رئیس جمهور همانگونه که در اولین پیامش بیان داشت باید به عهدی که با ملت بسته است وفا دار باشد و فراموش نکند که گفت ” چرخ زندگی مردم هم باید بچرخد “، و انتظار می رود که برای تحقق این وعده به تشکیل دولتی بپردازند که در برگیرنده همه نیروهایی باشد که به اعتدال و اصلاح و آبادانی ایران باور دارند، و برای بهبود چرخ زندگی مردم خواهان تنش زدایی و تعامل سازنده با جهان خارج و حاکمیت قانون و فضای امن سیاسی و اجتماعی بجای فضای امنیتی پلیسی در داخل هستند، و انشاالله با ” تدبیر و امید ” قفل زندان و حصر و تبعید منتقدان و مخالفان شکسته شود، و سایه شوم جنگ و خونریزی و تحریم از بالای سر این ملک و ملت دور و رفع گردد.

ما هرچند براین باوریم که پیمودن راه در پیش رو با دشواری ها و سختی های بسیار روبروست اما عزم و همت و اعتماد مردم اگر پشتوانه و همراه دولت باشد عبور از این سختی ها و مشکلات آسان خواهد شد، و بر دولت برآمده از این انتخابات است که با پیگیری مطالبات مردم در جهت حفظ و افزایش این ” سرمایه اجتماعی ” در گذار کشورمان به فردایی بهتر و سرفراز راه بپیماید.

جمعی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در خارج از کشور : نورالدین پیرموذن، فاطمه حقیقت جو، احمد سلامتیان، اسماعیل گرامی مقدم، علی مزروعی، علی اکبر موسوی( خوئینی )، حسن یوسفی اشکوری.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s