بهزادیان نژاد، احمدی امویی، باستانی و رونقی به زندان بازگشتند

Posted: May 21, 2013 in Uncategorized

قربان بهزادیان نژاد، بهمن احمدی امویی، مسعود باستانی و حسین رونقی زندانیان سیاسی که در مرخصی به سر می بردند امروز و در پی عدم تمدید مرخصی به همراهان خود در زندان پیوستند.

به گزارش خبرنگار کلمه، قربان بهزادیان نژاد، رییس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در جریان وقایع پس از کودتای انتخاباتی بازداشت شده بود و پس از تحمل چند ماه انفرادی به ۵ سال حبس محکوم شده است. این استاد دانشگاه و مشاور میر حسین موسوی در همین مدت از همه حقوق دانشگاهی‌اش محروم شد‌ و حق تدریس در دانشگاه از وی ستانده شد.

قربان بهزادیان‌نژاد، استاد میکروبیولوژی در دانشگاه تربیت مدرس بود که در سال‌های اخیر فعالیت‌های فرهنگی زیادی داشته است. بهزادیان‌نژاد معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت سیدمحمد خاتمی و مشاور وزیر بهداشت در انتخاب رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی را در کارنامه مسئولیت‌های خود جای داده است.

حسین رونقی ملکی نیز که به همراه قربان نژاد به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شده و از پاییز سال گذشته در مرخصی استعلاجی به سر می برد.

همچنین در خبری دیگر گزارش شده که مسعود باستانی و بهمن احمدی امویی دو خبرنگاری که هم زمان همسرانشان نیز در زندان اوین در حبس به سر می برند به زندان رجایی شهر کرج بازگشتند.

بهمن احمدی که دوران حبس ۵ ساله ی خود را در زندان رجایی شهر کرج می گذراند، پاییز سال گذشته پس از حدود سه سال حبس به مرخصی آمد در حالی که همسرش از حق مرخصی حتی برای چند روز محروم ماند.

مسعود باستانی نیز که بلافاصله پس از انتخابات بازداشت و به سال حبس محکوم شد بی آنکه بتواند در این چند ماه مرخصی همراه همسرش باشد دوباره به زندان بازگشت.

پیش از این نیز کلمه خبر داده بود که شیوا نظرآهاری و بهاره هدایت نیز در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشتند.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s