هادی خامنه ای: فضای امنیتی بر کشور حاکم است و مرغ آقایان یک پا دارد

Posted: May 8, 2013 in Uncategorized

سید هادی خامنه ای در دیدار اعضای ستاد ملی جوانان اصلاح طلب گفت:” کسانی که به هاشمی و خاتمی حمله می کنند میخواهند جمهوری اسلامی را از بین ببرند. “

روز گذشته تعدادی از اعضای شورای سیاست گذاری ستاد ملی جوانان اصلاح طلب به دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای رفتند. در این دیدار جوانان اصلاح طلب گزارشی از فعالیت های ستاد ملی جوانان اصلاح طلب در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا دادند.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای نیز در دیدار با اعضای ستاد ملی جوانان اصلاح طلب ضمن تقدیر از فعالیت جوانان در این عرصه گفت :” متاسفانه تا کنون فضای امنیتی بر کشور حاکم بوده و اصلاح طلبان مرتب احضار و مورد بازجویی قرار می گیرند و این شایسته نخبگان و فعلان سیاسی و فرهنگی نیست.”

رییس دوره ایی شورای هماهنگی اصلاحات خاطر نشان کرد :«باید فعالیت ها را حداکثری کرد اما منتظر نتیجه حداقلی بود. بارها گفته ام که انتخابات تنها فرصت ما نیست و نباید طوری رفتار کنیم که گویا تمام فعالیت ما در این عرصه خلاصه می شود.ما باید در عرصه فرهنگی فعالیت خود را بیشتر کنیم. اگر می خواهیم کار کنیم باید بتوانیم در این دریای متلاطم اکثریت را به سمت خود جذب کنیم. انتخابات تمام می شود و باید خود را با کارهای فکری و فرهنگی عمیق ماندگار کنیم.ما باید دردهای جامعه را کشف و برای درمان آنها اقدام کنیم.»

دبیر کل جبهه پیروان خط امام خاطر نشان کرد:« بیهوده است اگر گمان کنیم که با همه تلاش هایی که کرده اند تا اصلاح طلبان را از جامعه حذف کنند، امروز ناگهان برای حضور اصلاح طلب ها در انتخابات فرش قرمز پهن کنند. خطراتی که جامعه را تهدید می کند به صراحت گفته ایم اما گویا گوش شنوایی وجود ندارد و مرغ آقایان یک پا دارد.»

وی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان باید با نامزد حداکثری به میدان بیایند گفت:« در حال حاضر مجموعه اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده اند که باید آقای خاتمی در انتخابات حضور پیدا کند. او ایده آل اصلاح طلبان است. در کنار او آقای هاشمی نیز توانایی اداره کشور و بهبود اوضاع را دارد و می تواند اوضاع را به خوبی کنترل کند و با اقتدار ذاتی، بین ارگان های مختلف هماهنگی ایجاد کند تا کشور از این شرایط خارج شود.»

خامنه ایی افزود :«اگر قرار بر این شد که فرد دیگری به میدان بیاید باید آقای خاتمی و آقای هاشمی رفسنجانی روی او اتفاق نظر داشته باشند. یعنی هر دو نفر باید کاندیدای مورد اجماع را قبول و توصیه کنند.»

ریس دوره ایی شورای اصلاحات تاکید کرد:« امروز کسانیکه به آقای هاشمی و آقای خاتمی و کل مجموعه اصلاح طلبان در رسانه ها و تریبون های مختلف حمله می کنند در واقع می خواهند نظام مبتنی بر انتخابات و در نتیجه جمهوری اسلامی را از بین ببرند.”

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود:« این افراد و گروه ها در واقع می خواهند کشور را به همین شکل که هست یعنی آسیب دیده از فقر، فساد و بی عدالتی نگه دارند تا اسلام و جمهوری اسلامی را بی اعتبار کنند. این ها به خوبی می دانند که باید ذهن ها را به این گونه اتهامات و تهاجمات مشغول کنند تا مردم که گناه همه خرابی های موجود را متوجه آنان می دانند علیه آنان به اعتراض برنخیزند.»

یکی از جوانان اظهار داشت: “اصلاحات تنها راه حل برای فضای پسا 88 است و باید مجددا به مردم اطمینان بدهیم و این اطمینان فقط با آقای خاتمی محقق می شود.”

وی تاکید کرد:” به نظر می رسد بعضی ها متوجه نیستند که کشور در چه شرایطی خطرناکی قرار گرفته است. حتی اگر خاتمی هم نخواهد در انتخابات شرکت کند ما باید به عنوان اصلاح طلب گفتمان خود را به دو جناح رادیکال حاکم بر کشور تثبیت کنیم.در واقع این انتخابات سرنوشت ساز و آزمون سخت برای اصلاح طلبان است.”

یکی دیگر از حاضرین نیز خاطر نشان کرد: ” در این مدت فضای خوبی برای فعالیت بوجود آمده و ما منتظر هستیم تا آقای خاتمی اعلام حضور کنند تا با جدیت فعالیت های خود را دنبال کنیم.” وی تاکید کرد:” به نظر می رسد بعضی متوجه نیستند در این شرایط اجماع چقدر لازم است . البته ما از آقایان خاتمی و هاشمی دعوت می کنیم که حتما در این انتخابات حضور داشته باشند. و دغدغه دیگر دوستان اصلاح طلب خصوصا در شورای هماهنگی هم باید همین باشد.”

این فعال جوان اصلاح طلب گفت:” حضور آقای خاتمی در انتخابات پیش رو می تواند به ایجاد فضای گفت و گو بین جریان اصلاح طلبی و جناح مقابل کمک کند. “

یک نفر دیگر از شرکت کننده گان در این نشست با اشاره به حضر مهندس میر حسین موسوی، دکتر زهرا رهنورد و حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی گفت:” رفع حصر این عزیزان باید به عنوان مطالبه اصلی ما مطرح شود. نباید بحث زندانیان و محصورینمان را فراموش کنیم و باید در انتخابات به عنوان یک مطالبه دنبالش کنیم.”

وی افزود:” در حال حاضر سکوت حاکم بر اصلاح طلبان شکسته شده و توانسته اند از فضای امنیتی گذر کنند. انتخابات شوراها نیز نزدیک است و باید به صورت جدی نسبت حضور در انتخابات شوراها فعالیت کنیم.نباید از حضور جوانان در شوراها هم غافل بود. بهتر آن است که بخشی از لیست اصلاح طلبان به جوانان اختصاص یابد چراکه اصلاح طلبان نیاز به مدیران جوان دارند.”

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s