ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشتند

Posted: May 8, 2013 in Uncategorized

ده زندانی سیاسی منتقل شده به انفرادی های بند ۲۴۰ زندان اوین ساعتی پیش به بند عمومی ۳۵۰ این زندان بازگردانده شدند.

به گزارش کلمه، بعدازظهر امروز چهارشنبه، سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمدحسن یوسف‌پورسیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی پس از یازده روز انفرادی به بند عمومی ٣۵٠ بازگردانده شدند.

این ده زندانی سیاسی که از روز دوشنبه با اعلام خواسته بازگشت به بند ٣۵٠ زندان اوین، اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز کرده بودند، پس از انتقال به بند عمومی و رسیدن به خواسته ی خود به اعتصاب غذا پایان دادند.

یکشنبه ی گذشته پس از آنکه مقامات زندان خواسته غیر قانونی عزل سعید مدنی وکیل بند منتخب زندانیان را مطرح کردند، بند امنیتی ۳۵۰ زندان اوین شاهد یک سلسله اقدامات اعتراضی بود که نهایتا با مداخله گارد ویژه زندان ده تن از زندانیان سیاسی این بند به انفرادی منتقل و ممنوع الملاقات شدند.

یک روز پس از آن نیز بیش از ۳۰ تن از زندانیان بند ۳۵۰ از گروه‌ها و گرایش‌های مختلف از حضور در سالن ملاقات امتناع و هدف خود را اعتراض نسبت به انتقال هم بندیانشان به انفرادی و مداخلات غیر قانونی در اداره امور داخلی بند و نیز همدردی با خانواده ده تن از زندانیانی که به انفرادی منتقل و ممنوع الملاقات شده‌اند اعلام کرده و همچنین خواستار بازگشت فوری هم بندیانشان به بند ۳۵۰ شده‌بودند.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s