لطفا در انجام این پژوهش مشارکت کنید

Posted: February 19, 2013 in Uncategorized

 یک گروه از دوستان برای انجام یک پژوهش پیرامون فعالیت‌های آنلاین و مقایسه آن با فعالیت‌های آفلاین (منظور فعالیت غیراینترنتی در فضای جامعه است) پرسش‌نامه‌ای تهیه کرده‌اند که به صورت اینترنتی پر می‌شود. من در این تحقیق شرکت کردم. به نظرم پژوهش بسیار جالبی بود که نتایج آن می‌تواند برای تحلیل‌گران خوراک بسیار مفیدی فراهم کند. بجز این مسئله، در هنگام پر کردن پرسش‌نامه و صرفا از توالی پاسخ‌هایی که من خودم به پرسش‌ها می‌دادم، به نوعی جمع‌بندی از رفتارها و نگرش‌های خودم رسیدم. طبیعتا یک پرسش‌نامه قرار نیست نکته جدیدی به شما بیاموزد. اما همین‌که شما به یک سری پرسش‌نظام‌مند پاسخ دهید به شما کمک می‌کند تا مجموعه‌ای پراکنده از باورها و اعمال خودتان را در یک قالب منظم مرور کنید. برای شخص من، چنین تجربه‌ای یک جمع‌بندی مفید بود که فاصله بسیار زیادی را میان باورهای شخصی و شیوه رفتاری خودم به نمایش می‌گذاشت. ساده بگویم: «تلنگری می‌زند و آدم را به فکر می‌برد».

 

تکمیل پرسش‌نامه حدود بیست دقیقه طول می‌کشد. شاید برای یک پرسش‌نامه آنلاین زمان زیادی به نظر برسد اما من فکر می‌کنم کاملا ارزشش را دارد. به ویژه اینکه شیوه طراحی پرسش‌نامه به گونه‌ای است که مخاطب چندان خسته نمی‌شود و خودش هم به مرور علاقمند می‌شود که پرسش‌ها را دنبال کند. خلاصه اینکه می‌خواستم به این بهانه از مخاطبان درخواست کنم به این آدرس+ مراجعه کرده و در این نظرسنجی شرکت کنند. همچنین می‌توانید با اشتراک‌گزاری این پست وبلاگی، و یا لینک مستقیم نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی به گسترش آن کمک کنید.

 

لینک نظرسنجیپی‌نوشت:

یک تذکری هم بدهم که این پرسش‌نامه به هیچ وجه مختص دوستانی که خود را عضوی از جنبش سبز و یا هوادار آن قلمداد می‌کنند نیست. تمام دوستان، با هر گرایش فکری و اعتقادی، از جمله هوادار وضعیت موجود می‌توانند در آن مشارکت کنند و اتفاقا گزینه‌های مخصوصی همچون «عضویت در بسیج» را انتخاب کنند. قطعا حضور این دوستان سبب می‌شود تا وزن واقعی این گروه هم در تحلیل‌ها و معادلات اجتماعی لحاظ شود.

کبک ۲۲

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s