شورای هماهنگی راه سبز امید خواستار گسترش نهضت “آگاهی بخشی” توسط حامیان جنبش شد

Posted: February 13, 2013 in Uncategorized

به مناسبت فرا رسیدن ۲۵ بهمن ماه و دومین سالگشت حصر و حبس خانگی راهبران جنبش سبز، شورای هماهنگی راه سبز امید با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن تداوم و تشدید رفتارهای غیرقانونی حاکمیت جمهوری اسلامی، خواستار توقف فوری گسترش فزاینده‌ی فضای امنیتی، بازگشت به عقلانیت و تدبیر، صیانت از منافع ملی، و رعایت مصالح ملت ایران شد.

شورا همزمان از حامیان جنبش بعنوان “همراهان پایدار، صبور و امیدوار” دعوت کرد تا “نهضت آگاهی بخشی و افشای وقایع برای عامه مردم به‌شکلی فزاینده ای – به‌ویژه در متن «شبکه‌های اجتماعی»- گسترش یابد.”

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به‌نام خدا

هموطنان عزیز و آزاده

این روزها و همزمان با آغاز سومین سال حبس غیرقانونی همراهان سربلند جنبش سبز مردم ایران، جناب حجت‌‌الاسلام حاج شیخ مهدی کروبی، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، شاهد تشدید جو سانسور و ارعاب، احضار و تهدید فله‌ای فعالان سیاسی، و بازداشت گروهی روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه هستیم.

دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در جدیدترین اقدام خود، با یورش به منزل فرزندان رهبران در حبس جنبش سبز، پس از تفتیش و برخوردهای غیرقانونی , غیر شرعی و غیراخلاقی، آنها را بازداشت و به دادسرای امنیتی اوین برده و ساعت‌ها بازجویی کرده‌اند. تهدیدها و برخوردهای خشنی که همچنان به‌ شکل غیرقانونی ادامه دارد.

اقتدارگرایانی که تضاد منافع میان باندهای آنها در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، کشور را صحنه‌ی نمایش سخیف‌ترین رفتارها و مناقشات غیراخلاقی کرده، بجای آن که از ادعاهای پیشین خود مبنی بر بی‌بصیرتی منتقدان، احساس شرمساری کنند، بصیرت خود را به پرسش کشند، و عذر تقصیر به پیشگاه خالق و خلق برند، بر شرارت و خشونت جنون آسای خود علیه منتقدان افزوده‌اند؛ منتقدانی که تنها جرمشان این است که به حکم عقل و تجربه، چنین روزهای اسف‌بار و سیاهی را پیش‌بینی می‌کردند و نسبت به بحران‌های فزاینده که دامنه‌ی آن زندگی قریب به اتفاق مردم ایران را در بر گرفته، هشدار می‌دادند. اینک بیش از پیش آشکار شده که نه تنها موسوی و کروبی سران «فتنه»‌ی بس پرهزینه برای ایران نیستند، که ایرانیان باید از فتنه‌ها‌ی سران اقتدارگرای نظام در هراس باشند.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن محکوم کردن تداوم و تشدید رفتارهای غیرقانونی که از سلطه‌ی مراکز اقتدارگرا و مناصب فراقانونی و غیرپاسخگو بر امور کشور ناشی می‌شود، خواستار توقف فوری گسترش فزاینده‌ی فضای امنیتی، بازگشت به عقلانیت و تدبیر، صیانت از منافع ملی، و رعایت مصالح ملت بزرگوار ایران است. از تمامی همراهان پایدار، صبور و امیدوار جنبش سبز نیز دعوت می‌کنیم گستره‌ی نهضت آگاهی بخشی و افشای وقایع برای عامه ی مردم را به‌شکلی فزاینده، و به‌ویژه در متن «شبکه‌های اجتماعی»، وجهه‌ی همت بلند و سبز خویش قرار دهند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

25 بهمن 1391
_

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s