فرزندان و خانواده‌ی شهدا: رهبران جنبش سبز را یا آزاد کنید یا محاکمه

Posted: February 12, 2013 in Uncategorized

ادوارنیوز: در آستانه‌ی ورود به سومین سال حصر رهبران جنبش سبز، شماری از خانواده‌های سرداران و شهدای جنگ تحمیلی، ضمن انتقاد از حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت این سه همراه همیشگی ملت و الگوی ایستادگی تاکید کردند.

متن کامل این بیانیه که در اختیار ادوارنیوز قرار گرفته به شرح زیر است.

نزدیک به دو سال است که چرخ گردون، آن‌گونه که شایسته نیست، برای سه تن از عزیزان ایران زمین می‌گردد. نزدیک به دو سال است که ایشان، بدون برخورداری از کم‌ترین حقوق انسانی، حتا به اندازه‌ی یک زندانی سیاسی و عقیدتی، روزگار به سر می‌کنند. نزدیک به دوسال است که این سه عزیز، برای ماندن بر سر وعده‌ای که با ما بستند، آرامش و آزادی را بر خود حرام خواسته‌اند. همان وعده‌ای که ما از عمل به آن سر باز زدیم! کاری که کروبی و موسوی و رهنورد نیز می‌توانستند، اما نکردند.

امروز، ایران و منصب سوارانش، بهتر از هر زمانی می‌توانند به صدق گفتار و صحت پیش‌بینی رهبران جنبش‌سبز صحه گذارند. کروبی، موسوی و رهنورد، این‌روزها را تنها به واسطه‌ی آینده‌نگری و تیزبینی، در بدترین شرایط، در حصر تجربه می‌کنند. گفته‌ها و تحلیل‌های ایشان، پس از سه سال و اندی چنان برای جامعه قابل لمس است که دیگر مجالی برای بازگویی نمی‌گذارد.

اینک، بر ما که پیش و حال را دیده‌ایم، شرط انصاف نیست که از کنار حق گذشته و با دیدن ظلم، سکوت پیشه کنیم. شرط عدالت نیست ببینیم آنکه می‌گفت ایرانم در خطر است، در حصر باشد و آنکه ملک و ملت را به خطر انداخته، آزادانه جولان دهد. عدالت و انصاف این است که بیداد را از داد تمیز دهیم. شرع و قانون و عرف، جملگی تصدیق می‌کنند که هیچ انسانی، نباید بدون تشریفات دادرسی و طی مراحل قانونی، مجازات گردد. انصاف و عدالت، بیان این مهم را بر ما واجب نموده است.

و ما باز ماندگان شهدا، به عنوان کسانی که خود را در برابر ملت و خدای ملت مسول پاسداری از خون و راه شهدا می‌دانیم، وظیفه داریم تا با توجه به مسولیت شرعی و انسانی و قانونی، عمل به فرامین شریعت و قوانین مبتنی بر آن را از دستگاه قضا طلب کنیم. عدالت و انصاف حکم می‌کند، یا به اتهامات کروبی، موسوی و رهنورد در دادگاه صالح رسیدگی شود و یا بی قید و شرط و بدون فوت زمان، وضعیت غیرقانونی ایشان پایان یابد. این مسولیت و وظیفه، ذمه‌ی حاکمان را در برابر خدا و خلق خدا مشغول کرده است. باشد که بار مسولیت، به سهولت و طیب وجدان بر زمین گذارده شود.

اسامی امضا کنندگان به ترتیب حروف الفبا:

فاطمه آدینه‌وند، همسر شهید مومنی

آسیه باکری، فرزند شهید

ژیلا بدیهیان، همسر شهید همت

حسین بروجردی، فرزند شهید

فاطمه چهل امیرانی، همسر شهید باکری

داوود روشنی، فرزند شهید

مهدی شادکار، فرزند شهید

میثم کریمی، فرزند شهید

رقیه مومنی، فرزند شهید

حجت نظری، فرزند شهید

میثم وره‌چهر، فرزند شهید

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s