هشدار ۳۶ زندانی سیاسی به رئیس قوه قضاییه: جان ابوالفضل قدیانی در خطر است

Posted: January 30, 2013 in Uncategorized

شماری از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، نسبت به شرایط وخیم سلامت ابوالفضل قدیانی که به زندان قزل حصار کرج تبعید شده، هشدار دادند.

به گزارش کلمه، در این نامه با اشاره به نامه پیشین ۲۰ نفر از زندانیان این بند درباره وضعیت بد رسیدگی به وضعیت بهداشت و سلامت زندانیان سیاسی که در آن از چند نفر از زندانیان بیمار نام برده شده بود، وضعیت قدیانی را با توجه به سن بالا و بیماری هایی که با آنها دست به گریبان است، از همه خطرناک تر برشمرده اند.

در این نامه که به امضای ۳۵ زندانی سیاسی رسیده است، با توضیح بخشی از شرایط وخیم بیماری های مسن ترین زندانی بند ۳۵۰ پیش از تبعید وی، مسئولیت همه عواقب احتمالی به عهده کلیه مسئولین ذیربط گذاشته شده است.

ابوالفضل قدیانی به دنبال انتقادات صریح به مسئولان نظام، در تاریخ ۲۵ دی ماه گذشته از بند ۳۵۰ اوین با دستور قاضی صلواتی به زندان قزل حصار که شرایط بسیار وخیمی برای زندانیان بیمار دارد، تبعید شد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای صادق لاریجانی

ریاست محترم قوه قضاییه

“جان آقای ابوالفضل قدیانی در زندان قزل حصار در خطر است.”

با سلام

احتمالا اطلاع دارید در تاریخ سیزدهم دی ماه سال جاری۲۰ نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در مورد تعلل در درمان بیماران این بند که تعدادی از آنان دچار بیماری شدید هستند نامه‌ای به رییس این زندان نوشتند. از آن فهرست! بیماری آقای ابوالفضل قدیانی که با حدود ۷۰ سال سن از مسن‌ترین زندانیان سیاسی هستند از همه بیماران جدی‌تر و خطیر‌تر است. ایشان چندین با تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و ۵ استند در رگ‌های قلب وی نصب شده است.

در مدتی که ایشان در زندان بوده بطور مستمر تحت مراقبت پزشک متخصص خود در بیمارستان پارس بوده وچند بار نیز وضعیت اورژانسی پیدا کرده که سریعا به بیمارستان منتقل و بستری شده است و باید ماهیانه بوسیله پزشک متخصص قلب خود معاینه گردد. همچنین به دلیل مشکلات قلبی وی و گرفتگی رگ‌های قلب باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند. این درحالی است که در زندان جدبد چنین امکانی وجود ندارد.

وضع بیماری آقای قدیانی به نحوی است که پزشکی قانونی پس از معاینه ایشان اعلام کرده وی برای انجام معالجات ضروری باید چهارماه بیرون از زندان باشد وبه وی مرخصی استعلاجی داده شود.

علیرغم این شرایط که همگی در پرونده ایشان مضبوط است، نه تنها موانع درمان ایشان مرتفع نشده، بلکه در تاریخ ۲۵ دیماه ایشان را با دستوری غیر قانونی از طرف ابوالقاسم صلواتی به زندان قزل حصار که محل نگهداری زندانیان مواد مخدر وخطرناک است منتقل کرده‌اند. با توجه به محدودیت شدید امکانات درمانی ونبود پزشک متخصص درآن زندان وتاخیر اجتناب ناپذیر در رساندن وی به بیمارستان درشرایط اورژانس که برای ایشان پیش می‌آید با این انتقال جان ایشان کاملا درخطر است.

ما به عنوان وظیفهٔ انسانی و اسلامی چنین خطری را اعلام ی کنیم. طبعا در صورت عدم تغییر شرایط نامساعد موجود و وقوع هر اتفاق ناگواری، همه مسوولین ذیربط شرعا وقانونا مسوول خواهند بود.

امضاکنندگان به ترتیب حروف الفبا:

۱٫ پوریا ابراهیمی
۲٫ سیدمحمد ابراهیمی
۳٫ حسن اسدی زیدآبادی
۴٫ ابراهیم بابایی
۵٫ مصطفی بادکوبه ای
۶٫ عماد بهاور
۷٫ سیدعلیرضا بهشتی شیرازی
۸٫ سید مصطفی تاج زاده
۹٫ محمد تحققی
۱۰٫ امین چالاکی
۱۱٫ سیاوش حاتم
۱۲٫ آریا حامدی
۱۳٫ مهدی خدایی
۱۴٫ محمد داوری
۱۵٫ امیرخسرو دلیرثانی
۱۶٫ محمدصادق ربانی املشی
۱۷٫ علیرضا رجایی
۱۸٫ محمد رضایی
۱۹٫ علیرضا روشن
۲۰٫ مصطفی ریسمان باف
۲۱٫ حسین زرینی
۲۲٫ آرش سقر
۲۳٫ عبدالفتاح سلطانی
۲۴٫ پوریا شاهپری
۲۵٫ علی شریعتی
۲۶٫ مسعود صادقی
۲۷٫ فیض الله عرب سرخی
۲۸٫ سیامک قادری
۲۹٫ حمید کرواسی
۳۰٫ جعفر گنجی
۳۱٫ سعید مدنی
۳۲٫ عبدالله مومنی
۳۳٫ محسن میردامادی
۳۴٫ محمد امین هادوی
۳۵٫ سیداحمد هاشمی
۳۶٫ محمدحسن یوسف پورسیفی

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s