احمد زیدآبادی و مسعود باستانی به مرخصی آمدند

Posted: January 22, 2013 in Uncategorized

احمد زیدآبادی دبیرکل زندانی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و مسعود باستانی روزنامه نگار محبوس در زندان رجایی شهر به مرخصی آمدند.

زید آبادی پس از ۷۵۰ روز زندان در مرداد ماه سال 1390 به مرخصی آمده بود.

احمد زیدآبادی به دلیل شرایط نامناسب زندان رجایی شهر کرج مدتهاست که دچار مشکلات حاد ریوی شده است و دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شده بود.

احمد زیدآبادی در ۲۳ خرداد ۸۸ تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات جنجالی ریاست جمهوری دهم از سوی ماموران امنیتی بازداشت و ۱۴۱ روز در سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین تحت شکنجه برای حضور در دادگاه نمایشی قرار گرفت اما با وجود شکنجه‌های شدید جسمی و روحی حاضر به پذیرش اعترافات ساختگی نشد.

وی در آذر ماه ١٣٨٩ از سوی شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال زندان و تبعید در گناباد و ممنوعیت دائم از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد. این رای در دی ماه همان سال از سوی دادگاه تجدید نظر شد. احمد زیدآبادی برنده جایزه قلم طلایی سال ٢٠١٠ موسسه جهانی مطبوعات و جایزه جهانی آزادی مطبوعات سازمان یونسکو و گیامورو کانو در سال ۲۰۱۱ است.

مسعود باستانی نیز پس از ۱۱۶۶ روز زندان يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۱ به مرخصی آمده بود.

باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. او تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون به زندان رجایی‌شهر منتقل شده و اکنون در این زندان نگهداری می شود.

ادوار کبک آگاه است

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s