قاسم شعله سعدی آزاد شد، مهدی خزعلی اعتصاب غذا کرد

Posted: October 31, 2012 in Uncategorized

همزمان با اعتصاب غذای مهدی خزعلی، قاسم شعله سعدی و تعداد زیادی از بازداشت شدگان جلسه سرای اهل قلم آزاد شدند ولی همچنان حدود بیست نفر در بازداشت هستند.

به گزارش ندای سبز آزادی در همین حال بر اساس خبرهای رسیده به ندای سبز آزادی، حدود بیست نفر از بازداشت شدگان هنوز آزاد نشده اند. در این میان می توان به افشین قربانی نژاد، امین آرمان، محمد باقر مرادی، محمد فرید، مجید سعید عرب، محمد پارسی، حمید رضا سلیمانی، مهدی کرمی، پژمان ظفرمند، و اکبر امینی و …. اشاره کرد.

مهدیه گلرو هم که جز بازداشت شدگان بود، بعد از ساعاتی آزاد شده است.

سه شنبه شب در پی حمله نیروهای امنیتی به جلسه سرای اهل قلم که به موضوع تسخیر لانه جاسوسی اختصاص داشت، ده ها نفر از شرکت کنندگان بازداشت و به محل نامعلومی انتقال داده شدند.

مقارن نیمه شب بیش از 50 تن از بازداشت شدگان با اخذ تعهد کتبی آزاد شده و هنوز تعدادی از آنان در بازداشت هستند.

مهدی خزعلی که پیشتر برای شرکت در راه پیمایی سیزده آبان از مردم دعوت کرده بود، بعد از بازداشت به بند اطلاعات زندان اوین منتقل شده است.

به نوشته فرزندش وی در حال حاضر در اعتصاب غذای خشک است و این مساله موجب نگرانی شدید خانواده شده است.

مهدی خزعلی پیش از این نیز بارها در زندان اعتصاب غذا کرده بود.

آخرین بار پس از هفتاد روز اعتصاب غذا با وکالت مادرش، همسر ابوالقاسم خزعلی آزاد شد.

در همین حال کمپین حقوق بشر با اعلام خبر آزادی قاسم شعله سعدی در گفت و گویی با وی نوشته است: « جمعیت زیادی در سالن نشسته بودند، حدود ۵۰،۶۰نفر بودند و من تازه سخنرانی ام را در خصوص “مصونیت دیپلماتیک” شروع کرده بودم، یعنی حدود دو، سه دقیقه از آن گذشته بود که ناگهان ماموران وارد شدند و همه را دستگیر کردند. اما جلسه دیروز اصلا سیاسی نبود و سخنرانی من هم کاملا حقوقی بود.»

این وکیل و فعال سیاسی در خصوص اینکه آیا ماموران دلیل حمله و دستگیری را عنوان کرده اند، گفت:« اصلا فرصتی برای طرح چنین سوالی از ماموران نبود. یعنی در این شرایط نه آنها توضیح می دهند و نه ما مجالی برای پرسش داریم.فقط دستگیر کردند و بردند و چند ساعتی هم طبق روال همیشگی بازجویی بود اما هیچ از علت دستگیری نگفتند. من نزدیک نیمه شب آزاد شدم و به نظرم اکثر بازداشت شدگان هم آزاد شدند

در حالی که شعله سعدی از دلایل بازداشت مطلع نیست، باشگاه خبرنگاران به نقل از يک منبع آگاه با تاييد بازداشت مهدي خزعلي نوشته است که پس از شناسايي و تحت نظر قراردادن محلي که کانون تجمع فتنه گران و اغتشاشگران بوده، شب گذشته نيروهاي ذيربط با در اختيار داشتن حکم قضايي، عناصر يادشده را غافلگير کرده و با ورود به محل، مهدي خزعلي را همراه با تعدادي از عناصر مخل آسايش و امنيت شهروندان بازداشت نمودند. بنا به گفته اين منبع مطلع ، حدود بيست نفر از بازداشت شدگان داراي سوء پيشينه بوده و از برخي از آنها ، سلاح هاي گرم و سرد (از نوع قداره) کشف شده که متهمين همراه با سلاح هاي مکشوفه‌، تحويل مرجع قضايي شده‌اند.

این سایت خبری وابسته به ضرغامی مدعی شده است که دستگيرشدگان در هماهنگي با وابستگان برخي گروهکهاي کينه توز ، در حال توطئه چيني براي ايجاد اغتشاشات خياباني در مناسبت‌هاي ملي و مذهبي آينده کشور بوده اند.

احتمالا منظور این سایت دعوتی بوده که از سوی جبهه آزادی برای شرکت در تظاهرات 13 آبان انجام شده بود.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s