نگرانی جدی نسبت به سلامتی بهمن احمدی امویی

Posted: June 26, 2012 in Uncategorized

ادوارنیوز: بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار زندانی که چندی پیش به زندان رجایی‌شهر تبعید شده بود، عصر دیروز به سلول انفرادی بند یک این زندان که محل نگهداری محکومان به اعدام است، منتقل شد.

احمدی امویی، صبح دیروز در پی احضار به دادسرای اوین، به آنجا منتقل شده و پس از بازگشت به زندان به سلول انفرادی انتقال یافت. انتقال این روزنامه‌نگار زندانی به سلول انفرادی در حالی صورت می‌گیرد که به گفته سایر زندانیان، رئیس زندان رجایی‌شهر نیز از انتقال او به سلول‌های انفرادی بند یک این زندان سر باز می‌زده، با این‌حال دستور قضایی مقامات زندان اوین، او را ناچار به این انتقال کرده است. گفته می‌شود، رئیس زندان نیز نسبت به امنیت جانی احمدی امویی در این سلول‌ها اظهار نگرانی کرده ، با این‌حال آن را دستور قضایی دانسته است.

زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر می‌گویند:” این زندان دارای سلول‌های انفرادیِ مخصوص و بهتری هم هست و انتقال احمدی امویی به سلول انفرادی بند یک، موجب نگرانی همه شده است.” آنها می‌گویند:” شرایط این سلولهای انفرادی به قدری اسف‌بار است که همه زندانیان پس از مدت کوتاهی حضور در آنجا دچار بیماری و مشکلات جدی جسمی و روحی می‌شوند.” زندانیان می‌گویند:” هیچ‌کس نمی‌تواند آنجا دوام بیاورد.”

بهمن احمدی امویی، از روز 22 خرداد و پس از اعتراض به حمله گارد ضد شورش به مراسم بزرگداشت شهید هدی صابر در بند 350، به سلول انفرادی بند 209 منتقل شده و نیمه‌شب با دست‌بند و پابند به زندان رجایی‌شهر تبعید شد. در حالی که هنوز دلایل این تبعید بر خانواده وی روشن نبود، روز گذشته در روندی غیرقانونی و به دلایل نامعلوم، دستور به انتقال او به سلول انفرادی داده شده است.

خانواده این روزنامه‌نگار زندانی می‌گویند:” انجام اینگونه برخوردها در حالی که بیش از سه سال از حبس بهمن می‌گذرد، قابل توجیه نیست.” این خانواده همچنین بیش از هر چیز دیگری، نسبت به سلامت جانی وی ابراز نگرانی می‌کنند. به گفته آنها” مسئولان برای او شرایط تنبیه در تنبیه، درست کردند. هم او را به زندان رجایی‌شهر انتقال داده‌اند و هم اینکه، به بدترین سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده است.”

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار اقتصادی، در روز 30 خردادماه سال 88 به همراه همسرش” ژیلا بنی‌یعقوب”، بازداشت شد و از سوی دادگاه به تحمل 7 سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم سپس در دادگاه تجدیدنظر به 5 سال حبس کاهش یافت. وی از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.

ادوار کبک آگاه است

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s