رییس ستاد انتخابات: فعالیت احزاب مشارکت و مجاهدین غیرقانونی است

Posted: November 27, 2011 in Uncategorized
مرتضوی:
فعالیت احزاب مشارکت و مجاهدین غیرقانونی است
رئیس ستاد انتخابات کشور از انتشار اسامی احزاب قانونی خبر داد و گفت: فعالیت احزاب منحل شده، غیرقانونی است و این احزاب از نظر وزارت کشور رسمیت ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سیدصولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران به فعالیت برخی از احزاب منحله اصلاح‌طلب برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اسامی احزاب رسمی در سایت وزارت کشور وجود داشته و تنها این احزاب می‌توانند فعالیت قانونی داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه ستاد متبوعش تنها احزابی که در سایت وزارت کشور نام آنها قید شده را به رسمیت می‌شناسد، تصریح کرد: به صورت طبیعی، فعالیت احزابی از نظر ما قانونی است که بموجب قانون و از طریق کمیسیون ماده 10 احزاب نسبت به فعالیتشان مجوز قانونی وجود داشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات کشوربر همین اساس فعالیت احزاب منحل شده را قطعا غیرقانونی اعلام کرد.

گفتنی است، محمود عباس زاده مشکینی دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از این در گفتگو با مهربا انتقاد از عملکرد برخی از احزاب در داشتن تخلف تشکیلاتی، هشدار داد: در آینده نزدیک لیست احزابی را که تن به انتخابات حزبی نمی‌دهند تا به زعم خودشان حزب از دست سیطره پدرخوانده خود خارج نشود را در رسانه ها منتشر می کنیم.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s